Последвай ни във
Search

Геометрията на властта: Красимир Терзиев и изследването на градските репери

Геометрията на властта: Красимир Терзиев и изследването на градските репери

Световно признатият съвременен художник Красимир Терзиев ни кани в едно дълбоко размисление върху променящите се репери на нашия свят и психологическото въздействие на градската среда върху човека.

„Струва ми се, че все още не сме достигнали нивото на едно общество, постигнало минимална форма на справедливост, така че това да ми позволи да гледам на центъра в София по нов начин. Все още се опитвам да му се съпротивлявам и да намирам начин да отслабя тежестта, която той стоварва върху нас като граждани“

Поводът за това изследване е откриването на самостоятелната изложба „База и надстройка“ в Sarieva/Gallery в София. Експозицията, която разглежда символиката на властта, ще бъде достъпна за посетителите в пространството на DOT Sofia до 26 април 2026 г., като финисажът ще се състои в присъствието на самия автор.

Красимир Терзиев на откриването на изложбата си

С новия си проект Терзиев продължава своята творческа линия на интерес към градския център. Тази концептуална нишка започна с мащабната инсталация „Между миналото, което е напът да се случи, и бъдещето, което вече е било“ (2024-2025), разположена на мястото на бившия мавзолей на Георги Димитров в сърцето на столицата.

Символиката на властта в изложбата
Подобни публикации