Светът на музикалния театър се подготвя за нова сензация. Легендарният композитор Андрю Лойд Уебър, създателят на бессмертните хитове като „Котките“, „Фантомът на операта“ и „Евита“, разкри, че работи по проект, вдъхновен от един от най-големите арт скандали в историята.
В центъра на новата постановка ще бъде драматичната история за кражбата на „Мона Лиза“ в началото на XX век. Това събитие, което парадоксално превърна шедьовъра на Леонардо да Винчи в най-разпознаваемата картина в света, обещава да се превърне в емоционално музикално преживяване.
„Това е истинска история за това как Мона Лиза изчезва за три години и се озовава в Италия,“ сподели композиторът в разговор след премиерата на едно от своите последни произведения.
Това не е единственият амбициозен проект на Уебър в момента, тъй като той паралелно разработва мюзикъл, базиран на сюжета на филма „Илюзионистът“. Новината за новия му творчески замисъл беше разпространена от водещи британски издания за изкуството и сцената.



